Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Hesabım

(0)

Türkiye'de hizmet veren GSM operatörlerinin faturalı cep telefonu abonelerine ait faturaları adres teyidinde kullanılabilecek midir?

Tedbirler Yönetmeliği'nin 6/3 maddesinde, müşteri adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olan ve işlem tarihinden önceki üç ay içinde düzenlenmiş faturalar, adres teyidi yapılabilecek belgeler arasında sayılmıştır. 7 sıra nolu Genel Tebliğin 4 üncü maddesinde de yükümlü ile gerçek kişi müşteri arasında gerek 1/4/2008 tarihinden önce gerekse bu tarihten sonra tesis edilmiş sürekli iş ilişkisi kapsamında gerçek kişi müşteri adres bilgilerinin, müşteri adına düzenlenmiş elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olan ve son üç ay içinde düzenlenmiş faturalar (ilgili kuruma ait olduğu yükümlü tarafından teyit edilebilen elektronik faturalar dahil) ile teyit edilmesinin mümkün bulunduğu belirtilmiştir.

Söz konusu düzenlemeler uyarınca, abonelik gerektiren telefon hizmetlerine ilişkin faturalar adres teyidine ilişkin belgeler arasında sayıldığından, Türkiye'de hizmet veren GSM operatörleri tarafından faturalı cep telefonu aboneleri için düzenlenen faturalar da adres teyidi bakımından geçerli belge olarak kullanılabilecektir.

0224 221 72 49

Telefon

Bizi Takip Edin

www.singerdunyasi.com ©
X